O našem "domově na zámku"

 

O našem „domově na zámku“

Domov na zámku Bystré poskytuje pobytové, terénní a ambulantní sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Nejstarší pobytovou sociální službou je domov pro osoby se zdravotním postižením. Jako druhá pobytová sociální služba bylo v roce 2010 otevřeno chráněné bydlení. Terénní službu podpora samostatného bydlení poskytujeme od července 2012. V lednu 2015 jsme otevřeli ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny.

Sociální služby jsou poskytovány klientům s ohledem na jejich  aktuální zdravotní stav i jejich možnosti, osobní specifika a z nich plynoucí individuální potřeby. Bydlení nabízíme v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Sociální službu zajišťují pracovníci přímé péče a také zdravotnický personál včetně fyzioterapeutů.

Domov, který se nachází přímo ve městě, disponuje rozsáhlým areálem, ve kterém je bohaté kulturní a sportovní vyžití. V souladu s dlouhodobým záměrem sociálního začleňování, zvýšováním samostatnosti a nezávislosti klienta na sociální službě klademe důraz na využívání běžných zdrojů (veřejných služeb města a okolí). Snažíme se o rozšiřování příležitostí pro klienty a reálnou podporu k usnadnění kontaktu s přirozeným sociálním prostředím.

 

Kalendář akcí
24.9.2017

Prezentace výrobků STD na Krajských dožínkách na zámku v Pardubicích

Zobraz celý kalendář
Fotogalerie

Co se u nás děje v obrazech ...

     

Zřizovatel

  Pardubický kraj

  Komenského nám.

  532 11  Pardubice

www.pardubickykraj.cz