Výlet do koloniálu Karla Baizy a za hračkou století

Nechali jsme se inspirovat obyvateli ze Zátiší a také jsme vyrazili do Poličky do Centra Bohuslava Martinů na výstavu s názvem „Koloniál Karla Baizy aneb historie obchodu a obchodování“ a „Hračka století Lego“. Vyrazili jsme 28. června, kdy byl opravdu teplý, slunný den.

Výstavu jsme pojali soutěžně – hádali jsme, co může být v různých obalech, košících a s čím chodili asi nakupovat lidé dříve. Podle vůně jsme například odhalili praženou kávu, ve stánku na trhu jablíčka, hrušky, cibuli a mnohé další. Ve vystavených exponátech – figurách jsme společně poznali Petra Nárožného, Oldřicha Víznera nebo Oldřicha Navrátila.

Pak jsme se na chvíli přenesli do dob dávných a minulých a zahráli jsme si na jarmark – prodáváním i nákupem ve stánku, vyzkoušením si klobouků. V dalších prostorách jsme si prohlédli, co všechno se dá postavit ze stavebnice Lego.

Pak už jsme namířili rovnou na něco dobrého a hlavně se osvěžit.

A my už víme, kam pojedeme příště!

 

Hana Plchoutová,

Tomáš Vrba,

Dana Jiřincová,

Ludmila Baníková,

Domov na zámku Bystré

Kalendář akcí
24.9.2017

Prezentace výrobků STD na Krajských dožínkách na zámku v Pardubicích

Zobraz celý kalendář
Fotogalerie

Co se u nás děje v obrazech ...

     

Zřizovatel

  Pardubický kraj

  Komenského nám.

  532 11  Pardubice

www.pardubickykraj.cz