Domov žije Týdnem sociálních služeb

„Jedeme v tom společně“ – to je heslo letošního Týdne sociálních služeb pořádaného Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. V rámci "týdne" se ve dnech 2. až 8. října konají po celé republice aktivity mající za cíl přiblížit veřejnosti práci poskytovatelů sociálních služeb. V České republice jich působí více než dvě tisícovky. Služby poskytují přibližně sedmi stům tisícům klientů. Patří mezi ně také Domov na zámku Bystré.

Domov na zámku Bystré v rámci aktivit otevře 6. října své dveře v objektu bysterské pošty, kde je od ledna 2015 poskytována ambulantní služba Sociálně terapeutické dílny. O tuto službu je velký zájem.  Veřejnost může využít možnosti podívat se na práci klientů při výrobě ručního papíru, svíček, košíků, textilních sedáků či keramiky.

Pro sportovní nadšence byl na 3. října připraven již tradiční Integrační turnaj ve florbalu. Letošního ročníku se zúčastnily čtyři týmy včetně florbalistů pořadatelského domova. Na parketu tělocvičny mezi sebou postupně bojovaly týmy Základní školy Bystré, Základní školy speciální Bystré – Polička, Základní školy speciální Litomyšl a mužstvo domova. Hrálo se systémem „každý s každým“. Pohár pro vítěze zůstal tentokráte v Bystrém. Vybojovali jej hráči Základní školy Bystré, kteří ve finálovém utkání zvítězili nad týmem litomyšlské speciální školy skórem 6:4.

V zápase o 3. místo mezi Základní školou speciální Bystré – Polička a pořadatelským domovem, byl po nájezdech úspěšnější bysterský domov.   

Základní škola speciální Bystré nominovala do turnaje nové hráče, byly mezi nimi také dívky. Dle konstatování Petra Mohelníka, učitele této školy, se žáci na utkání speciálně nepřipravovali. Mimo školu mnoho nesportují, ale při hodinách tělocviku velmi rádi posilují, zejména na poličském hřišti. S novými hráči se do turnaje přihlásila také Základní škola speciální Litomyšl i bysterská „základka“.  Je zřejmé, že florbal je pro mladé lidi stále populární.

Výsledky v tomto turnaji nejsou podstatné. Domov na zámku Bystré těší zájem o turnaj.  Jsme rádi, že si týmy opět po roce našly cestu do domova a věříme, že v něm prožily příjemné sportovní dopoledne.

Domov na zámku Bystré

Kalendář akcí
Fotogalerie

Co se u nás děje v obrazech ...

     

Zřizovatel

  Pardubický kraj

  Komenského nám.

  532 11  Pardubice

www.pardubickykraj.cz