únor

Obyvatelé domova ve víru tance

Plesová sezóna se každoročně dotýká také obyvatel domova, který tradičně přijímá pozvání na Valentýnský ples pořádaný Domovem na rozcestí Svitavy a chladný nezůstává ani k pozvánce na Odpolední ples Centra denních služeb „Motýl“ Domova pro seniory Drachtinka.

Valentýnský ples má svoji dlouholetou tradici a stabilní je po několik sezón také místo jeho konání - multikulturní zařízení Fabrika ve Svitavách. Letos se uskutečnil 10. února a z domova měl hojnou účast – přes 50 tancechtivých. Na plese si mohli zatančit se svými přáteli z „Rozcestí“ i dalších domovů Pardubického kraje. Do rytmu jim hrála skupina ABC. Kromě tance je na parketu čekaly také soutěže. Kdo zrovna netančil, mohl se občerstvit, nebo si jen tak popovídat s přáteli.

Centrum denních služeb Motýl Domova pro seniory Drachtinka, poskytující ambulantní sociální služby pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, připravilo na pátek 12.února tradiční Odpolední ples. Pozvání do moderního Multifunkčního centra v Hlinsku přijali také obyvatelé domova na zámku, kterým k tanci hrál Josef IX. Mohli shlédnout vystoupení mistrů světa v hobby dance pro rok 2015/2016 a  taneční skupiny Ridendo .

Velkým lákadlem bylo také překvapení večera- Freestyle BMX. Součástí programu byla také bohatá tombola a soutěže o ceny.

Děkujeme pořadatelům obou plesů za pozvání a příjemně prožitá odpoledne. 

Domov na zámku Bystré