únor

Soutěž „Poznáš Večerníček ?“

Rozvíjení a podporu paměti potřebuje každý člověk. Stejně tak i obyvatelé 1. patra domova na zámku.

Proto jsme na nedělní odpoledne připravili soutěž s názvem: „Poznáš Večerníček ?“ Za pomoci internetu jsme vyhledávali melodie známých večerníčkových pohádek a úkolem bylo rozpoznat melodii, přidělit název pohádky a následně najít mezi obrázky najít ten správný. Soutěživý duch hned po první ukázce okamžitě ovládl 1. celé patro.

Soutěžící se předháněli se správnou odpovědí, takže nakonec každý vyřešený úkol byl prací všech. Což je vlastně dobře, protože týmová spolupráce přináší více radosti. Takže vítězem byl každý.

Marcela Šudomová Hana Plchoutová

Jitka Kárská

Domov na zámku Bystré


Malý bysterský okruh podle pana Jaroslava„

Informační centrum Bystré připravilo dva okruhy bysterské naučné stezky. Jedná se o Malý a Velký okruh propojující nejvýznamnější historické objekty s významnými krajinnými prvky města a prostřednictvím cedulí dávají možnost dozvědět se o daném objektu zajímavé informace.

Touto myšlenkou jsme se nechali inspirovat při vycházce s panem Jaroslavem, který má k Bystrému osobní vztah. Chodili po místech, která má rád a pan Jaroslav vyprávěl a vzpomínal, kudy chodíval, jak to bylo dříve. Po návratu jsme pomocí internetu našli dokument z roku 1993 o městečku a vzpomínání mohlo pokračovat. Pan Jaroslav si připravil svůj vlastní „malý bysterský okruh“  - určitě pro něj ten nejkrásnější.

Hana Plchoutová

Domov na zámku Bystré


Aktivity pro každého

Na 1. patře domova na zámku žijí obyvatelé s nejvyšším stupněm závislosti na péči. Jedná se zejména o klienty imobilní. S pomocí zkušených, vzdělaných a ochotných pracovníků mohou uskutečnit své plány a sny i tito lidé. Mohou prožívat aktivně svůj život, naplňovat ho zážitky. Příkladem toho je výlet do solné jeskyně do Boskovic, kam se 7. února vydali čtyři obyvatelé z 1. patra a jeden obyvatel Zátiší. Výlet se uskutečnil ve spolupráci s Večerní školou Domova na zámku.  Společnými silami jsme všechny uživatele přemístili z rehabilitačních kočárů na pohodlná lehátka v solné jeskyni, kde si užívali příjemné relaxace s hudbou. Bohužel tato bezbariérová solná jeskyně, kterou jsme rádi využívali, se v březnu bude zavírat. Našim obyvatelům slibujeme, že budeme pilně hledat další a nové způsoby aktivizace.

 

Hana Plchoutová

Božena Jančíková

Mgr. Tomáš Vrba