srpen

Výlet do Vítějevsi

Obyvatelé Zátiší přijali pozvání bývalého pracovníka Domova na zámku Bystré pana Trnky z Vítějevsi a na čtvrtek 4. srpna naplánovali jeho návštěvu.

Šestičlenná skupinka s doprovodem se vydala na cestu hned po obědě. Nejprve cestovali autobusem z Bystrého do Starého Svojanova a odtud dál pěšky podle mapy. Někteří měli obavy, že cestu pěšky nezvládnou, ale dokázali, že jsou zdatnými chodci.

Domek Trnkových také našli snadno, navíc hostitelé už návštěvu vyhlíželi…

Paní Trnková připravila pro všechny občerstvení a kávu. A když každý pověděl, co je u něj nového, ukázal pan Trnka návštěvě svůj chov králíků a krásnou zahrádku a také se pochlubil svými mysliveckými trofejemi.  Na závěr si ještě všichni opekli na ohništi buřta. Na návštěvě bylo tak fajn, že se skoro nechtělo loučit…

Jenže výlet pokračoval dál autobusem do Bohuňova ke kostelu sv. Jiljí, odkud je skutečně krásný výhled na bohuňovskou náves, a potom už domů do Bystrého…

Děkujeme Trnkovým za pozvání a milé přijetí a doufáme, že nám návštěvu brzy oplatí…

Milena Jonášová, obyvatelé Zátiší


Výlet do rodiště

Jeden z našich obyvatel toužil navštívit svoje rodiště – potkat sourozence, sousedy, vypít si doma kávu, projít se po starých cestách, zavzpomínat na svoji práci.

Přestože omezení je velké a postižení těžké, ukázali jsme, že nic není až tak nemožné. S autem jsme dojeli až cestě, která vedla k domu. S rehabilitačním elektrickým vozíkem jsme zdolali náročný terén v zahrádce i v domě a zanedlouho už voněla káva a sourozenci seděli po delší době u jednoho stolu.

Pak jsme se procházeli vesnici a příval vzpomínek se už nedal zastavit, stejně jako se nedalo ubránit setkání se sousedem a bývalými spolupracovníky. Po pravdě ani jsme to nezkoušeli.

Přestože náš uživatel se vyjadřuje o našem zařízení jako o místu, kde je doma a je zde velmi spokojen, svoje srdce zanechal v malé vesničce. Nad pořízenými fotografiemi ukápla i slza dojetí.

A tak jsme splnili jeden z největších snů našeho uživatele služeb. 


Loučení s prázdninami

V poslední srpnovou sobotu jsme se loučili s prázdninami. S létem se zatím díky krásnému počasí naštěstí loučit nemusíme, a to jsme moc rádi. Na terase jsme grilovali klobásky, popíjeli kávu, pánové nealko pivo, zpívali si trampské písně spolu s Brontosaury.

Strávili jsme takto celé odpoledne, kdy sluníčko už na terasu přestalo svítit a venku bylo tak příjemně. Nálada byla veselá, vtipkovali jsme a dělali různé legrácky. „Prostě byl horký letní den a celý svět se smál a nám veselý den se prázdninový zdál….“

Hana Plchoutová

Jitka Oravcová

Dana Jiřincová