leden

Jednodenní výlet k moři

Dne 17. ledna se vydala skupina pěti obyvatel domova na výlet do Boskovic, kde již poněkolikáté navštívili solnou jeskyni. V tomto chladném období, kdy se nad námi zatáhlo nebe díky inverznímu počasí a smogová situace i tady na Vysočině nedovoluje našim klientům delší pobyt mimo domov, jsme využili blízké náhrady mořského podnebí v solné jeskyni v Boskovicích.

Účinky pobytu v solné jeskyni jsou blahodárné. Za jeden 45 minutový pobyt v jeskyni absorbuje tělo množství léčivých látek rovnající se dvou až třídennímu pobytu u moře. V jeskyni panuje, díky vybraným druhům použitých solí, unikátní mikroklima vyznačující se svojí bakteriologickou a chemickou čistotou, optimální vlhkostí vzduchu a teplotou. Vzduch je prosycen ionty, sloučeninami jodu, bromu, selenu, vápníku, hořčíku, sodíku a spoustou dalších minerálních prvků, které příznivě ovlivňují lidský organismus. K dokonalému uvolnění a regeneraci organismu slouží i kolorterapie (léčba barvami) a muzikoterapie.

Našim klientům se v jeskyni líbí. Vždy se tam zklidní, někteří se prospí. Je nám velmi líto, že jeskyně v Boskovicích se v blízké budoucnosti uzavře kvůli nedostatku zájmu veřejnosti.

Jeskyni navštívili pánové M. Pechr, P. Matyáš, O. Novotný, L. Oliva, A. Kováč s doprovodem.