červenec

Společné odpoledne v Jedlové

Šestice obyvatel ze Zátiší prožila 3. července pěkné odpoledne na bowlingu v Jedlové. Do nedalekého sportoviště se vydali spolu s doprovodem linkovým autobusem.  Tato plánovaná akce se uskutečnila na základě velkého přání jednoho ze zúčastněných klientů. Po celou dobu vládla u všech veselá nálada a radost ze hry. Výlet, který se všem líbil, jsme zakončili společným posezením u kávy s malým občerstvením. Vrátili jsme se v podvečer, plni hezkých zážitků a spokojeni.

Věra Hejtmánková,

Věra Fricová


Pan Jaroslav vede aktivní život

Pan Jaroslav se zajímá nejen o dění okolo sebe, ale také o svůj vlastní život. Má rád, když si může věci sám zařizovat a organizovat. My tento zájem podporujeme a pomáháme panu Jaroslavovi přání uskutečnit.

V současné době měl zájem se sejít a popovídat se svým opatrovníkem, a tak jsme se vydali na Městský úřad Bystré. Paní Báčová nás přijala velmi vstřícně a mile a panu Jaroslavovi všechny otázky srozumitelně zodpověděla.

Po této návštěvě jsem pana Jaroslava doprovodila do obchodu, kde si nakoupil podle svých představ.

Obě návštěvy proběhly hladce také díky absolutní bezbariérovosti – jak úřadu, tak prodejny potravin, což byl velmi příjemný bonus pro pana Jaroslava i jeho doprovod.

 Hana Plchoutová


Pan Jaroslav na Karmelské pouti

Bystré je pravděpodobně nejstarším poutním místem Panny Marie Karmelské v České republice. (zdroj: farnostbystre.cz). Mariánským ctitelem je také obyvatel domova pan Jaroslav. Na poutě chodíval pěšky a rád na to vzpomíná. Chtěli jsme splnit jeho přání a vydali jsme se s ním na tuto pouť. Byl velmi šťastný, že se na ni po mnoha letech mohl opět vypravit. Zúčastnil se mše, kterou celebroval Mons. Zdeněk Krček, děkan v Polné.

Pak následovalo nejen bohaté občerstvení, které připravili farníci, ale také příležitost k setkání s rodinou přáteli, známými. Pana Jaroslava zdravili a obklopili lidé místní i z okolí, a tak bylo těžké se rozloučit. Na památku si odnesl knížku, andílka, obrázky a v srdci velkou radost.

Přeji mu ještě mnoho takových setkání a důvodů k radosti.

Hana Plchoutová